Napisz swoją opinię:

Close
Imię i nazwisko *:
E-mail:
Treść *:

Jeśli jeszcze się zastanawiasz, czy z nami zwiedzać, przeczytaj co mówią o nas nasi dotychczasowi goście. Jeżeli już się spotkaliśmy, zostaw swoją opinię w formularzu po prawej stronie.

Elżbieta, Jarosław i Maciek Musielakowie - 9 maja 2016 r.

Na przełomie kwietnia i maja spędziliśmy wspaniały tydzień w Paryżu. Przez trzy dni towarzyszyli nam Pani Ewa i Pan Michał. Dzięki nim zobaczyliśmy Paryż w pełnej krasie. jesteśmy pod ogromnym wrażeniem pasji, zaangażowania, ogromnej wiedzy i profesjonalizmu państwa Jaworskich! A przy tym zauroczeni jesteśmy ich ciepłem, urokiem, doskonałym kontaktem, elastycznością wobec naszych oczekiwań i staraniami aby sprawić, że zwiedzanie Paryża z ich udziałem będzie niezapomniane. Dawno nie widziałem mojego czternastoletniego syna tak zainteresowanego zwiedzaniem (mimo zmęczenia) i słuchaniem opowieści przewodnika. Jeśli ktoś szuka prywatnego przewodnika aby poczuć, posmakować, zobaczyć i "znaleść" się w Paryżu - NIE MA LEPSZEJ OPCJI!!!
Ewo, Michale - ogromne dzięki, wielki szacun i gorące pozdrowienia
Elżbieta, Jarosław i Maciek Musielakowie

Kamila, Andrzej, Ola i Maja - 5 maja 2016 r.

Na wstępie chcę podziękować wszystkim osobom, które dodają te komentarze, bo to one przekonały mnie, aby skorzystać z usług przewodników - pana Michała i Ewy. Czytelniku jeśli trafiłeś na tę stronę jesteś we właściwym miejscu. Jeśli podobnie jak ja rozważałeś czy skorzystać z usług przewodnika, zapewniam Cię, że warto. Jeśli szukasz profesjonalisty to również trafiłeś w dziesiątkę.
Koszt skorzystania z usług wydawał mi się dość duży w porównaniu z tanimi liniami Ryanair i naszymi polskim pensjami, ale po pierwsze jadąc z dziećmi (10 i 14 lat) obawiałam się nauczenia ich złej wymowy czy nazewnictwa (bo nie znam francuskiego), po drugie dał mi do myślenia komentarz, jednej z osób wpisujących się tu na blogu, że zwiedzanie muzeum O’rsay bez pana Michała to jak patrzenie na dzieła sztuki z zamkniętymi oczami. Wcześniej jeszcze się łudziłam, że skoro przeczytałam dwa przewodniki po Paryżu to coś już wiem a teraz podpisuję się pod tymi słowami obiema rękami. A pana Michała mogę tylko przeprosić, za me „zuchwałe” myśli.
Tak się złożyło, że trzy majowe dni spędziliśmy z panem Michałem i pani Ewy nie mieliśmy okazji poznać, wobec powyższego bardzo Panu dziękuję w imieniu całej mojej rodziny za poświęcony nam czas, przekazaną wiedzę, jak i sposób jej podania. A to jest już po prostu sztuka! - nie żadne „suchelce" w stylu ur. się w w roku …, zmarł w…, zbudowany w .., przebudowany w…
Obcowanie z panem Michałem to przygoda, po której tęsknicie za jej kontynuacją.
Jednym słowem POLECAM!
Pozdrawiamy Kamila, Andrzej, Ola i Maja

Aneta, Asia i Ela - 18 kwietnia 2016 r.

Witam Pani Ewo . Ogromne dzięki za te kilka dni w Paryżu - było fantastycznie - w dużej mierze dzięki Pani . Serdecznie polecam wszystkim , którzy chcą - ciekawym i wesołym okiem zobaczyć Paryż. Pozdrawiamy Aneta , Asia i Ela.

Janina i Marek - 28 kwietnia 2016 r.

Pragniemy tą drogą podziękować Państwu za zorganizowanie naszego pobytu w Paryżu począwszy od transferu z> i na> lotnisko Pani Ewie dziękujemy za sprawne przewodzenie nam w wędrówkach po mieście i udzielenie informacji o sposobach poruszania się, szczególnie metrem.

Zaangażowanie i spokojne oprowadzenie nas w ciekawych miejscach sprawiło nam przyjemność zwiedzania. Dzięki dobrej lokalizacji hotelu mieliśmy ,,wszędzie blisko" i mogliśmy sami wypuścić się w miasto. Jesteśmy zadowoleni, dziękujemy.

Rafał Niziołek - 21 lutego 2016 r.

Panie Michale! Szacun! Fantastyczna wycieczka, ogromna wiedza przekazana w nieprawdopodobnie miły sposób. Opera mnie urzekła, ale to chyba głównie zasługa Pańskiej opowieści. Wspaniały człowiek, kocha to co robi. BARDZO DZIĘKUJĘ ZA WRAŻENIA Z INNEGO NIŻ WSZYSCY MYŚLĄ PARYŻA.

Pozdrawiam serdecznie! Mam nadzieję, że kiedyś jeszcze będzie okazja się spotkać.

Joanna i Jacek - 10 listopada 2015 r.

Ewa i Michal młodzi pełni pasji ludzie ,ktorzy w fantastyczny sposob oprowdzili nas po Paryzu .Z zaangazowaniem bardzo ciekawie opowiadali o zabytkach i historii Paryza ,językiem ktory mamy wrazenia jest dostepny dla wszystkich ,dla pasjonatow historii i tych mniej nią zainteresowanych:)Sluchalo się ich z zaciekawieniem i przyjemnoscią a czas biegł nieubłagalnie szybko o czym przypominaly nam nasze zmeczone nogi:)
Wszystkie atrakcje wieczorne Ewa i Michał zoorganizowali tak jak prosilismy(wejsciowki, bilety o nic nie musielismy sie martwic) , nawet na naszą prosbe odszukali koncert piosenek edith piaf w wykonaniu japonskiej artyski :):):)na ktory ostatecznie nie dotarlismy, poleglismy fizycznie:) Wieczor spędziliśmy w cudownej restauracyjce przy lampce wina.
Paryz jest cudowny ,pozostawia niedosyt i marzenie, zeby znalezc sie tam raz jeszcze, zobaczyc to czego sie nie zdązylo zobaczyc ,poczuc ten wspanialy klimat Paryza tętniącego zyciem i dowiedziec sie jeszce więcej .
Mamy nadzieje ,ze moze kiedys uda sie nam powtorzyc wycieczkę a wtedy liczymy na Was ,ze rownie wspaniale i z humorem opowiecie nam i pokażecie to czego nie zdazylismy zobaczyc.
SERDECZNIE WAS POZDRAWIAMY EWO I MICHALE I BARDZO DZIĘKUJEMY ZA DOSKONALE TOWARZYSTWO I PROFESJONALIZM W TYM CO ROBICIE!!!

Z zyczeniem DO ZOBACZENIA!
 

Eliza Wysocka - 2 listopada 2015 r.

Szukam slow którymi można by określić moich przewodników po Paryżu Ewe i Michała Jedno co mi przychodzi do głowy NAJ NAJ NAJ wiedza, pasja, profesjonalizm Tak trzymać powodzenia!

Magda i Grzegorz z Wrocławia - 23 września 2015 r.

Dzięki Ewie i Michałowi spędziliśmy cudowną 5 rocznicę ślubu w naszym ukochanym Paryżu. Poznaliśmy nowe smaki, zapachy i koloryt miasta, odkrywając przy tym kulinarne tradycje Francji..teraz już wiemy, co to jest pierwszy nos ;) To był wspaniały a raczej przepyszny czas, przeplatany jednocześnie ciekawymi anegdotami z historii Paryża, a także tymi z codziennego życia w tym mieście. Ewo, Michale - bardzo Wam dziękujemy za to że podzieliliście się z nami Waszą pasją, to był cudowny czas, który wspominamy z sentymentem. Z przyjemnością wybierzemy się z Wami na kolejną wycieczkę :) Życzymy Wam powodzenia i dalszego entuzjazmu w tym co robicie.

Pozdrawiamy, Magda & Grzegorz

Anonimowy - 1 sierpnia 2015 r.

Serdecznie polecamy wszystkim chętnym do zwiedzenia Paryża usługi Pani Ewy i Pana Michała. W ciągu 2 wspólnych dni udało nam się zwiedzić ważniejsze atrakcje Paryża. Dowiedzieliśmy się ciekawostek, których nie ma w żadnych przewodnikach. A przy tym było miło, sympatycznie i naprawdę profesjonalnie. Z pewnością wrócimy jeszcze do Francji i z pewnością ponownie skorzystamy z usług pp. Jaworskich.
Pozdrawiamy.

Rodzina z Piotrkowa - 27 lipca 2015 r.


Serdecznie dziękujemy za wspaniałą wycieczkę po Wersalu i moc przekazanych informacji dotyczących dalszego naszego pobytu, co gdzie i jak zwiedzać, aby maksymalnie wykorzystać czas. Pan Michał to wspaniały przewodnik z ogromną wiedzą, pełen humoru potrafiący zaciekawić również dzieci. Z całego serca możemy polecić usługi pana Michała wszystkim, którzy planują zwiedzić w przyszłości Paryż.
Gorąco pozdrawiamy i liczymy na kolejne spotkanie. 

Rodzina Borowskich z Warszawy - 1 lipca 2015 r.

Pani Ewa przede wszystkim cierpliwa, odpowiadała na tysiące pytań naszych dzieci, które znacznie wybiegały poza zabytki Paryża! Dopasowała program pod nasze niestandardowe zapotrzebowania, opowiadała bardzo wiele ciekawostek, o których nawet może i można przeczytać ale nigdy w głowie nie zostają. Żałuję, że zbyt późno się do Państwa zgłosiliśmy i nie mogliśmy skorzystać z wiedzy Pani Ewy również podczas kolejnych dni w Paryżu.

Serdecznie pozdrawiamy

Katarzyna Sztuc - 25 czerwca 2015 r.

Ogromnie dziękujemy za możliwość zobaczenia Paryża Państwa oczami, za zabranie nas do miejsc, w które nikt zapewne by nas nie zabrał. Uczyniło to naszą wycieczkę jeszcze bardziej niezapomnianą. Z całego serca polecamy Panią Ewę i Pana Michała. 
Panie Michale - dziękujemy za Moulin Rouge - niezapomniane przeżycie, zdecydowanie kiedyś jeszcze się tam wybierzemy :)
Pozdrawiamy

Kasia, Agnieszka, Igor, Tomek i dzieciaki - 24 czerwca 2015 r.

Serdecznie dziękujemy za wspaniałe 4 dni w Paryżu. Nasza grupa to cztery osoby dorosłe i troje dzieci. Sprostać więc wymaganiom z pewnością nie jest łatwo, jednak Pani Ewa i Pan Michał świetnie sobie poradzili.Jesteśmy bardzo zadowoleni z planu i organizacji wycieczki, które były dostosowane do potrzeb tych większych i mniejszych uczestników. W tak krótkim czasie na pewno nie można zwiedzić wszystkiego, ale to co udało nam się zobaczyć to chyba sama esencja Paryża. Pani Ewa i Pan Michał potrafią zaciekawić naprawdę każdego, gdyż przekazują nie tylko suche fakty, ale także wiele ciekawostek. 
Mamy nadzieję, że nasza wycieczka do Paryża nie była ostatnią w towarzystwie Pani Ewy i Pana Michała. Polecamy Serdecznie!
Pozdrowienia od całej naszej siódemki!

Ewa Kozuch - 14 maja 2015 r.

W imieniu własnym i naszej grupy polecam gorąco zwiedzanie Paryża z Panią Ewą. Dziękujemy za optymalne zaplanowanie czasu i trasy zwiedzania, za wiele ciekawostek o Paryżu, pokazanie miejsc unikatowych, do których z całą pewnością nie dotarlibyśmy z przewodnikiem książkowym a także za garść cennych i praktycznych wskazówek do samodzielnego poruszania się po Paryżu.

Pani Ewo jeszcze raz dziękujemy za miłe towarzystwo, bedziemy Panią polecać naszym znajomym.
Ola i Karolina z LO Bieruń - 9 kwietnia 2015 r.

Panie Michale! :)
Chciałybyśmy baaaardzo, ale to baaaaaardzo podziękować za czas poświęcony na oprowadzaniu po Luwrze i Dzielnicy Łacińskiej. Dzięki Tobie był to jeden z najlepszych dni spędzonych w Paryżu. Wiedziałeś znakomicie jak nas zainteresować i przy okazji nie zanudzić...Masz świetne poczucie humoru i na dodatek potrafisz znaleźć wspólny język z młodzieżą ;)
Szkoda, że nie zostałeś z nami do końca wycieczki :( Na pewno byłaby jeszcze lepsza :)
Widać, że to co robisz sprawia Ci ogromną radość...tak trzymać!
Zaraziłeś nas uśmiechem i pozytywną energią, dzięki czemu nabraliśmy jeszcze większej ochoty na zwiedzanie :D
Jeszcze raz dziękujemy z całego serduszka i pozdrawiamy Ciebie i Ewę <3 !

Maja i Patryk - 8 kwietnia 2015 r.


Byliśmy z żoną w Paryżu zaledwie 5 dni jednak wiedza i urocze towarzystwo Pani Ewy i Pana Michała pozwoliło nam posmakować ( w przenośni i dosłownie ) to miasto na tyle żeby być nim zauroczonym, a jednocześnie chcieć jeszcze do niego powrócić. Niemęcząco zaprezentowane muzea, spokojne restauracje i kafejki, czarujące miejsca oraz doskonałe zorganizowanie czasu i doradzenie co warto, a co nie zobaczyć w tym mieście - wszystko to składa się na obraz profesjonalnie zorganizowanego pobytu w tym do tej pory przez nas niedocenianym mieście.

Bardzo Państwu dziękujemy.

Pięcioosobowa Rodzina spod Bydgoszczy - 11 marca 2015 r.

Chcemy bardzo podziękować za wspólne trzy dni w Paryżu. Bardzo się nam podobało. Pan Michał potrafił zaciekawić dorosłych, młodzież i dziewięcioletnie dziecko. Zmuszał do myślenia, uważnie obserwował, co nas najbardziej interesuje i odpowiadał na WSZYSTKIE pytania. Było nie tylko profesjonalnie, ale też bardzo wesoło i niezmiernie miło. Zadbał dodatkowo o bardzo dobry transport z hotelu na lotnisko polskim busem. Jesteśmy zadowoleni, że zarobił polski przewoźnik.
Dziękujemy bardzo, serdecznie pozdrawiamy i polecamy innym!

Konrad i Agnieszka - 15 grudnia 2014 r.

Szanowna Pani Ewo, Panie Michale. 
Na wstępie serdecznie dziękujemy za pomoc w organizacji wspaniałego weekendu, jaki mieliśmy okazję przeżyć w Mikołajki 2014. Szczególne podziękowania dla Pani Ewy, która swoją fachową wiedzą oraz niespotykaną otwartością i miłym usposobieniem umiliła nam czas w stolicy Francji. Naturalnie gorąco polecam Wasze usługi wszystkim, którzy planują zwiedzić Paryż.
Czytając komentarze poniżej doszedłem do wniosku, że nie będę powielał tych wszystkich wspaniałych opinii na Wasz temat, ponieważ trudno być tu oryginalnym. Napiszę jednak coś co może z pragmatycznego punktu widzenia, pomóc tym niezdecydowanym, którzy może chcieliby skorzystać z Państwa usług, ale zastanawiają się, czy mogą sobie na to pozwolić. 
Otóż, z całą odpowiedzialnością, twierdzę, że jak najbardziej należy skorzystać z usług tak doświadczonych, będących na miejscu przewodników z przyczyn zupełnie obiektywnych. Abstrahując od całej przekazanej wiedzy podczas zwiedzania poszczególnych obiektów, zaoszczędziliśmy mnóstwo czasu oraz środków na organizację wszystkiego. Z doświadczenia wiem, że zanim człowiek nauczy się poruszać, po tak dużym mieście, jakim jest Paryż, zanim pozna specyfikę lokalizacji obiektów, zwiedzi dużo mniej, niż by chciał, a jednocześnie niejednokrotnie zapłaci frycowe, a to wybierając niewłaściwą opcję w maszynie do biletów na metro, a to wybierając niewłaściwą restaurację na obiad, a to w końcu przepłacając za bilety na poszczególne atrakcje, które potem, jak się okazuje, można by zamienić na ciekawsze, na które nie starczyło czasu. Ponadto nie do przecenienia jest fakt, że przy pomocy Pani Ewy, czy Pana Michała, tam gdzie inni ślęczą w kolejkach my wchodzimy z marszu. Znajomi, z którymi podróżowaliśmy samolotem, skarżyli się, że pół niedzieli (jednego z trzech dni przeznaczonych na zwiedzanie) stali w kolejce do Luwru, dużą część soboty natomiast spędzili w kolejce na wieżę Eiffle. Nie chciałem być niegrzeczny i nie powiedziałem na głos, że takie są skutki próby minimalizowania kosztów takiego wyjazdu. Jak już jechać do Paryża to robić to pełna parą, czyt. korzystając z pomocy Państwa Jaworskich!!!
Pozdrawiamy i jeszcze raz dziękujemy. 
P.S. Panie Michale - rejs bajka. Wszystko wyszło jak należy i z pewnością tych momentów ani ja, ani Agnieszka nie zapomnimy do końca życia.

Ania i Waldek - 2 grudnia 2014 r.

Była to nasza pierwsza podróż do Paryża ale dzięki Wam Pani Ewo i Panie Michale na pewno nie ostatnia, Zastanawiamy się z mężem czy więcej w Was wiedzy, czy pasji, cokolwiek to jest sprawia, że zwiedzanie miasta w Waszym towarzystwie staje się ogromną przyjemnością. Okazuje się, ze mając ze sobą tak profesjonalnych przewodników można nie tylko zobaczyć ciekawe miejsca ale również rozkoszować się jego smakiem i zapachem. W tętniącym życiem mieście z Wami czas zwalnia aż chciałoby się powiedzieć "chwilo trwaj". 
Gratulujemy profesjonalizmu, a każdemu kto się zastanawia jak w krótkim czasie zobaczyć jak najwięcej szczerze polecamy Panią Ewę i Pana Michała.
Dziękujemy za wspaniale zorganizowany czas, ciekawe opowieści, a Panu Michałowi dodatkowe podziękowania za piękne fotografie. Dawno nie mieliśmy tak dobrze zrobionych zdjęć.

Pozdrawiamy serdecznie


 

Mariusz W. z rodziną - 28 listopada 2014 r.


Serdecznie polecam Pana Michała i jego żonę Panią Ewę.
Nie miałem zbyt wiele czasu na zwiedzanie Paryża, więc jako klient byłem dość specyficzny, bo istniało jeszcze sporo innych utrudnień. Plan zwiedzania oraz jego realizacja to pełny profesjonalizm, za co wielki szacunek. Zadanie postawione przed Panem Michałem było trudne i skomplikowane, ale wywiązał się z niego wzorcowo. Pragnę też złożyć podziękowania na ręce Pani Ewy za wspaniały sposób przybliżenia nam uroków Paryża. Dostałem dokładnie to czego oczekiwałem i w sposób o jakim mogłem tylko pomarzyć. Jeszcze raz Państwu dziękuję i mogę śmiało powiedzieć, że dzięki Wam zdecydowałem się odwiedzić Paryż przynajmniej raz jeszcze, zobaczyć to czego nie udało mi się poprzednio...
Dziękuję i pozdrawiam

Joanna i przyjaciele - 15 października 2014 r.

Pani Ewo i Panie Michale !
Dzięki Wam nasz pobyt w Paryżu był zorganizowany ,intensywny i ciekawy.
W ciągu 5-ciu dni zwiedziliśmy bardzo dużo, a każde miejsce było interesujące i przykuwało naszą uwagę i koncentrację.
Chłonęliśmy Wasze opowieści ,które przybliżyły nam historię Paryża oraz " smaczki" z dziedziny kultury i obyczajów ubiegłych epok.
Była to ogromna przyjemność obcować z Wami i czerpać informacje z Waszej rozległej wiedzy .Podziwiamy za profesjonalizm i kompetencje.
Bardzo serdecznie pozdrawiamy i mamy nadzieje na następne spotkania w innych regionach Francji..

Agnieszka R. - 30 września 2014 r.
Cały czas wracamy myślami do naszej sierpniowej wyprawy do Paryża...i gdyby nie zdjęcia,wydawałoby się,że to tylko piękny sen.
A gdyby ktoś wątpił,że można zorganizować i zaplanować wyjazd w 3 dni...proponuję kontakt z Panem Michałem.
Powraca wiara w ludzi,gdy tam po drugiej stronie słuchawki ktoś nie załamuje rąk,nie mówi,że już się nie da,tylko zakasuje rękawy i przyjmuje wyzwanie.
O ileż prostsza i bardziej udana jest tak szalona wyprawa do kraju,którego się kompletnie nie zna i nie rozumie,gdy już na lotnisku czeka ktoś,kto w miły i ciekawy sposób wprowadzi nas w paryski klimat.
A wprowadzenie to było dla nas na tyle sugestywne,że mieliśmy wręcz wrażenie teleportacji do innych epok!
Dzięki Państwa zaangażowaniu,pomocy,elastyczności i kompetencjom, wspaniale udała się wycieczka naszych marzeń!
Nie możemy pozbyć się myśli o powrocie,ponieważ z takimi przewodnikami chciałoby się zawojować Francję,a nie tylko Paryż;-].
Serdecznie pozdrawiamy-Agnieszka R. i chłopaki
Justyna, Robert i Marta - 26 września 2014 r.

chciałam Państwu serdecznie podziękować za czas nam poświęcony, pokazanie Paryża w taki sposób, że jesteśmy nim zachwyceni. Dziękujemy za profesjonalne przewodnictwo, ciekawostki i informacje jakich nie znajdziemy w książkach. Czas z Państwem minął jak jedna chwila. Dziękujemy za przydatne wskazówki, wczoraj kupiliśmy bilety na metro w automacie :) Wycieczka bardzo udana, głowa pełna wrażeń i niezapomnianych wspomnień. Bardzo, bardzo dziękujemy, życzymy wielu miłych wycieczkowiczów !!!

Magda i Maciej, Bydgoszcz - 27 sierpnia 2014 r.

Rocznicowy weekend w Paryżu był doskonały :) Dziękujemy Michałowi za profesjonalizm, bezproblemowy kontakt i doskonale zagospodarowany czas. 

Jeżeli szukasz indywidualnego podejścia do zwiedzania i kompleksowej organizacji wycieczki - nie mogłeś/łaś lepiej trafić!

Serdeczne pozdrowienia dla przesympatycznej żony Ewy :)

Adam z rodziną - 11 sierpnia 2014 r.

Pełne zaangażowanie oraz wesołe usposobienie Michała i Ewy sprawiły, że pomimo deszczowej pogody bardzo sympatycznie spędziliśmy wspólne chwile podczas weekendu majowego. Czas przeznaczony na zwiedzania został skrupulatnie zaplanowany. Pomoc w transferach z lotniska, bilety wstępu a także rekomendacje miejsc, które warto zobaczyć okazały się bardzo pomocne. O tym gdzie zjeść najlepszy krem brulee dowiesz się od Ewy a na rozprawę sądową a Sądzie Najwyższym nie zaprowadzi Cię prawdopodobnie żaden inny przewodnik jak Michał. Z jednej strony luksusowa Galeria Lafayette a z drugiej tułaczka na skróty z daleka od zatłoczonych turystami uliczek. Wszelkie scenariusze możliwe. Dziękuje za wspólnie spędzone chwile. Na pewno wrócimy. 

Anna Górzyńska - 4 czerwca 2014 r.

Najszczerzej polecam! Spędziliśmy rodzinny weekend kwietniowy z czwórką dzieci w Paryżu i dzięki panu Michałowi, był to fascynujący, pełen nowych odkryć czas. Zarówno miejsca, które nam pokazywał, jak i te, które polecał (restauracje, sklepy z czekoladą - mmmm...) były doskonałe. Ogromnie pomogły nam bilety rezerwowane przez p. Michała, dzięki którym uniknęliśmy stania w gigantycznych kolejkach. Pomijając kwestię nieskończonej cierpliwości wobec naszej niesubordynacji najbardziej wdzięczni jesteśmy i największym podziwem nas napawa umiejętność takiego poprowadzenia grupy, że wszyscy, zarówno dorośli, dzieci, jak i nastolatkowie byliśmy zainteresowani i zadowoleni. Z cała pewnością przy następnej wizycie będziemy korzystali z usług pana Michała. Bravo Michel! C'etait tres bien fait. On va revenir.

Joanna Ostrochalska - 19 maja 2014 r.

Weekend majowy spędziliśmy w Paryżu pod fachowym okiem Pani Ewy i Pana Michała. 
W Paryżu spędziliśmy 4 dni, które przy pomocy Państwa Jaworskich były w 100% udane i wykorzystane. Wszystkie wejściówki mieliśmy zakupione wcześniej co pozwoliło nam na ominięcie gigantycznych kolejek. Indywidualne zwiedzanie Luwru, ciekawa lekcja historii oraz niesamowity wykład o Katedrze Notre Dame - to jedne z wielu fantastycznych przygód jakie przeżyliśmy w Paryżu z pomocą Ewy i Michała. Polecane restauracje okazały się także kolejną przygodą kulinarną. Jeśli zwiedzanie Paryża to tylko z Ewą i Michałem - jeszcze kiedyś wrócimy. Serdecznie dziękujemy !!! Rodzinka z Kalisza

Katolickie Liceum i Katolickie Gimnazjum - 13 maja 2014 r.

Właśnie wróciliśmy z dwunastodniowej wycieczki po północnej Francji. 2 - 4 maja spędziliśmy w Paryżu. I były to trzy cudowne dni dzięki pomocy Pani Ewy i Pana Michała. Państwo Jaworscy nie tylko pokazali nam Paryż. Pomogli także przygotować naszą wycieczkę. Służyli bezcennymi radami (dziękujemy za rezerwację parkingów), zarezerwowali nam wszystkie wejścia, dzięki czemu nie musieliśmy stać w gigantycznych kolejkach. Podpowiedzieli, jak ułożyć program zwiedzania, by zobaczyć najwięcej i poczuć Paryż. Nikt nie chce nam uwierzyć, że w trzy dni można tyle zobaczyć. Zapewniamy wszystkich, że można, jeżeli zrobicie to z Panią Ewą i Panem Michałem! Poza tym nikt tak pięknie i ciekawie nie opowiada o Paryżu, jego zabytkach i historii jak Pani Ewa. Nasi uczniowie na pytanie "Co najbardziej Wam się podobało w Paryżu?" zgodnie odpowiadają "Pani Ewa!":)
Serdecznie dziękujemy i do zobaczenia!:)
Uczniowie i nauczyciele z "Katolika"

Maratończycy ze Szczecina :) - 13 kwietnia 2014 r.

Mieliśmy okazję i przyjemność skorzystać z usług Pani Ewy i Pana Michała przy okazji wyjazdu na maraton w Paryżu. Wszystko świetnie przygotowane, program przemyślany (w końcu to tylko niecałe 3 dni), a Przewodnicy mili, zorganizowani i dysponujący olbrzymią wiedzą i znajomością miejsc, po których oprowadzali. A hitem wyjazdu zostanie szukanie grobu Chopina pod presją czasu - niespodziewany sprawdzian z topografii zdany przez Pana Michała na "6+" :-)

Pozdrawiamy Maratończycy ze Szczecina :)

Ewa i Leszek - 26 marca 2014 r.

Panie Michale - od naszego piątkowego spotkania (21 marzec) "śpimy z uniesioną głową" ;) a tak na poważnie dziękujemy za profesjonalną i miłą obsługę. Atmosfera, którą Pan stworzył na naszym krótkim spotkaniu przywróciła nam wiarę w to, że są jeszcze takie osoby jak Pan, z wielką pasja i zaangażowaniem, którym można powierzyć swój czas a czas ten zostanie wykorzystany w pełni. Dla osób, które jeszcze nie spotkały Pana Michała z pełną odpowiedzialnością polecamy skorzystanie z jego usług i zapewniamy, że każdy czas i każde pieniądze są tego warte.

wszystkie Pana przewodniki dostępne w internecie zamówiliśmy ! jeszcze raz dziękujemy. Pozdrawiamy,
Ewa i Leszek Katowice 
Michal Stawidlo - 26 maja 2016 r.

Witam Pani Ewo . Ogromne dzięki za te dwa dni spedzone razem w Paryzu. Wszyscy jestesmy pod wrazeniem Pani opowiesci i historii dotyczacych tego miasta. 2 dni po 5-6 godzin to troche za malo , wiec na pewno  sie jeszcze  w Paryzu pokazemy i nie bedziemy na pewno szukac innego przewodnika.

Przed podroza obawialismy sie jak nasze dzieci (13,8 i 2 ) zniosa to zwiedzanie - nie bylo zadnego problemu. Dzieci byly tak samo zafascynowane opowiadaniem Pani Ewy jak dorosli( oczywiscie nie liczac najmniejszego).

Zdecydowalem sie na wybranie Panstwa oferty  na podstawie komentarzy, dlatego dziekuje wszystkim, ktorzy sie tutaj wpisali. Michal Stawidlo Pozdrawiamy, Marta, Irena,Michal, Wiesiek i dzieci 

Majka z rodziną - 24 grudnia 2016 r.

Polecam biuro Grand Tour z czystym sumieniem :)

Chcieliśmy zrobić spontaniczny wyjazd do Francji zimą, zdecydowaliśmy się w ostatnim momencie i mimo małej ilości czasu z pomocą biura i przewodników (Michał - dzięki wielkie) wszystko udało się w najdrobniejszych szczegółach. Program zwiedzania elastyczny, bogaty i co mnie pozytywnie zaskoczyło dopasowany do naszych zainteresowań. Mąż, który interesuje się historią i militariami, ja z pasją gotowania a do tego dzieciaki - nie myślałam że da się to wszystko zawrzeć w jednej wycieczce. A jednak!

Wszystko dzięki super opiece polskich przewodników na miejscu, jak również jeszcze przed naszym wyjazdem.

Polecany hotel idealny, wspólne zwiedzanie aktywne i bardzo ciekawe, aż szkoda było wyjeżdżać - jest jeszcze tyle do zobaczenia.

Dlatego mamy nadzieję, że szybko wrócimy i zobaczymy się ponownie.

Serdeczne dzięki od całej gromadki!

Izba Gospodarcza "Wodociągi Polskie" - 17 grudnia 2013 r.

We wrześniu tego roku mieliśmy niebywałą przyjemność korzystać z usług Państwa Jaworskich podczas wyjazdu studyjnego.

Dziękujemy za pełne zaangażowanie, profesjonalizm, za uśmiech i wprowadzenie miłej atmosfery. Pani Ewa wykazała się doskonałym podejściem, ogromną wiedzą, bardzo dobrym kontaktem z grupą. Pomimo niepogody potrafiła zmienić nasze patrzenie i dostrzegać urok Paryża w słońcu, deszczu, czy też mgle. Sprostanie oczekiwaniom 30 osobowej grupy było nie lada wyzwaniem a Pani Evie doskonale to się udało za co bardzo dziękujemy.

Anonimowy - 21 stycznia 2014 r.

Bardzo dziękujemy za super dzień w Paryżu jeszcze nigdy nas tak miło nogi nie bolały na drugi dzień ;-) ponieważ ambitny plan Pana Michała został spełniony w pełni! Polecam wszystkim gorąco takiego przewodnika który nie tylko opowiedział nam w szczegółach o zabytkach i historii z nimi związanymi ale też pokazał prawdziwe życie "po francusku" !

Ps. Panie Michale Mulin Rouge -też zaliczyliśmy i aż nam "kopary opadły"! Dziękujemy jeszcze raz za piękną styczniową sobotę!

 

Pozdrawiamy Magda i Grzegorz!

Małgosia i Marcin - 9 grudnia 2013 r.

Mieliśmy przyjemność spędzenia kilku dni w Paryżu zarówno pod opieką Pani Ewy, jak i Pana Michała. Podróżowaliśmy z rodzicami. Wszelkie nasze propozycje co do przebiegu oraz czasu trwania "oprowadzania" po tym wspaniałym mieście, zostały zaakceptowane i właściwie do naszych skonkretyzowanych oczekiwań bardzo elastycznie dostosowany został plan zwiedzania. Możemy powiedzieć zatem, że program był "szyty na miarę", co dla nas miało pierwszorzędne znaczenie. Pani Ewa oraz Pan Michał wykazali się ogromną wiedzą, ale również doświadczeniem w pracy z ludźmi i świetnie zdają sobie sprawę z oczekiwań Klientów. Otrzymaliśmy mnóstwo informacji, które zapamiętamy, dużo wskazówek i ciekawostek odnośnie nie tylko zabytków, ale i praktycznej strony zamieszkiwania w Paryżu.

Wylecieliśmy bogatsi o interesujące nas wiadomości, które wykraczały poza ramy książek i opracowań o tym fascynującym mieście. Mimo młodego wieku pary, widać, że mają doświadczenie, wyczucie, a pracę swą wykonują na wysokim poziomie i z pasją.

Małgosia i Marcin (Poznań)

Anonimowy - 17 listopada 2013 r.

Zdecydowanie polecamy pomoc Pani Ewy (zony Pana Michała, którego niestety nie mogliśmy poznać) przy zwiedzaniu Paryża.

Jest to niezwykle miła i kompetentna osoba. Łatwo nawiązująca kontakt z osobami, które oprowadza (również z dziećmi). W sposób bardzo sympatyczny i przyjemny opowiada o stolicy Francji i nie tylko. Jesteśmy zachwyceni pobytem w tym mieście i jeszcze raz dziękujemy za wspólne zwiedzanie.


Pozdrawiamy Rafał z rodziną.

Mart - 8 października 2013 r.

Pan Michał jest naprawdę świetnym przewodnikiem, na lepszego nie mogliśmy trafić. Widać, że naprawdę zna Paryż od zabytków, historii i legend po ciekawostki i obyczaje francuskie, a przez Jego komunikatywność i poczucie humoru słucha się Go z wielką przyjemnością :) Na mnie zrobił bardzo dobre wrażenie i sprawił, że do Paryża jeszcze na pewno wrócę.

 

Pozdrowienia ze Słupska !

Anonimowy - 25 sierpnia 2013 r.

Korzystałem już z usług Pana Michała Jaworskiego i jestem z z tego powodu bardzo zadowolony. Dlatego dodaję komentarz i polecam wszystkim, którzy chcą rzeczywiście zwiedzić Paryż. Dodam, że Pan Michał i Pani Ewa są wspaniałymi przewodnikami, potrafią zaciekawić również dzieci, zorganizować pobyt, zasugerować co, gdzie i jak zwiedzać. Poza tym są zawsze dostępni telefonicznie, zawsze punktualni, zawsze poświęcali swój czas poza ustalony limit, zawsze zainteresowani tym co robią i zawsze mili. Dlatego wszystkim, którzy poszukują uczciwego, słownego i w dodatku z wiedzą przewodnika polecam Pana Michała Jaworskiego.

Pozdrawiam serdecznie, Tomek z rodzinką

Anonimowy - 25 października 2016 r.

Witam Was bardzo serdecznie! chciałabym bardzo podziękować Ewie i Michałowi za 2 fantastyczne dni spędzone w Paryżu! Spacery pełne pasji, wyjątkowych ciekawostek i przy okazji francuskich smaków ;) na pewno wrócę do Paryża by jeszcze bardziej się w nim rozsmakować...tym bardziej, że jest jeszcze sporo do zobaczenia...

 

Pozdrawiamy Magda i Sylwester

          

NAPISZ
OPINIĘ