Wybrane przez Ciebie atrakcje

Close
www.grandtour.plPoznaj ParyżParyż artystów

Paryż artystów

Informacje praktyczne
 czas zwiedzania:
240 min.
 przewodnik:
150 euro

Nawet jeśli Montmartre jest jedną z najbardziej znanych i najtłumniej odwiedzanych dzielnic Paryża, większość odwiedzających ogranicza się do zdjęcia z bazyliką Sacre-Coeur i obejrzenia obrazów wystawionych na Place du Tertre. Tych elementów nie zabraknie na naszej trasie zwiedzania, ale pokażemy Wam także Montmartre mało znany, a nawet nieznany, z jego tajemnymi przejściami, urokliwymi uliczkami i artystyczną przeszłością.

Zaczniemy przy słynnym kabarecie Moulin Rouge, gdzie piękne i gibkie tancerki uwieczniał karłowaty malarz Toulouse-Lautrec. Przejdziemy na Plac Pigalle, ale nie po to, aby zjeść kasztany, czy zobaczyć paryską dzielnicę czerwonych latarni, ale po to, żeby poznać artystę obecnego na Montmartre poprzez nazwę placu, rzeźbiarza Pigalle’a. Powoli będziemy wspinać się po zboczu wzgórza, oglądając przykłady street artu, poznając religijną przeszłość, będącą częścią tożsamości Montmartre i wspominając filmy, które były kręcone w tej dzielnicy, jak choćby „Amelia”.

Przywołamy duchy tych, dzięki którym  Montmartre nazywany jest dzielnicą artystów: Picassa, Modiglianiego, Dalidy, Van Gogha czy Renoira. Odwiedzimy miejsca, w których Montmartre do dziś przypomina małą wioskę. Spróbujemy wspólnie wyciągnąć z muru uwięzionego w nim mężczyznę, przy okazji poznając jego historię. Trafimy do kameralnego Muzeum Montmartre, gdzie czas stanął w miejscu i gdzie można mieć wrażenie, że Renoir maluje w ogrodzie swoją „Huśtawkę”, Susan Valadon miesza farby, a jej syn Maurice Utrillo maluje przykryte śniegiem pejzaże Montmartre’u. Podczas spaceru nie zabraknie okazji do przyjrzenia się dziełom malarzy wystawiających swoje obrazy na Place du Tertre i do odwiedzenia wnętrza górującej nad Paryżem białej bazyliki Sacre-Coeur.

 

Główne punkty na naszym szlaku

  • Moulin Rouge
  • Plac Pigalle
  • Place Marcel Aime
  • Muzeum Montmartre
  • Place du Tertre
  • Bazylika Sacre-Coeur

 

Paryż artystów w naszym obiektywie:
Grand Tour
Grand Tour
Grand Tour
Grand Tour
Grand Tour

« powrót
          
PLANER
PODRÓŻY  ...