Wybrane przez Ciebie atrakcje

Close
www.grandtour.plPoznaj ParyżParyż śladami Napoleona

Paryż śladami Napoleona

Napoleon
Napoleon
Informacje praktyczne
 czas zwiedzania:
360 min.
 ceny biletów:
100 euro
 przewodnik:
150 euro
 zwiedzanie grupowe:
150 euro

Złośliwi twierdzą, że paryska kariera Napoleona Bonaparte była wyjątkowo krótka – zaczęła się w Szkole Kadetów, a zakończyła w leżącym zaledwie 1,5 kilometra dalej Pałacu Inwalidów.

Nic bardziej mylnego!

Biografia Napoleona jest bardzo bogata i zaprowadzi nas w najpiękniejsze miejsca w Paryżu

Przemaszerujemy wraz z generałem Bonaparte pod Łukiem Triumfalnym, szukając na nim symboli jego Wielkiej Armii. Jak wiadomo, dla Napoleona ważne były kobiety, więc wspomnimy jego drugą żonę, Marię Luizę, którą poprowadził pod rękę triumfalną trasą tuż po ich ślubie. Zatrzymamy się na Placu Vendôme, gdzie poznamy dramatyczne losy Kolumny Napoleona. Przejdziemy na dziedziniec Napoleona w Luwrze, z którego rozpościera się najpiękniejsza perspektywa Paryża, zwana królewską.Będzie to okazja do spotkania z generałami Napoleona, w tym z księciem Poniatowskim. Fontanna Zwycięstwa przypomni nam nie tylko o napoleońskich bitwach, ale także o wkładzie Napoleona w zapewnienie paryżanom wody pitnej. Wycieczkę zakończymy przy grobie Napoleona w Pałacu Inwalidów, który będzie okazją do dyskusji o tajemniczej śmierci cesarza Francuzów na Wyspie Świętej Heleny i o tym, czy w tym grobie na pewno spoczywa właśnie Bonaparte...

Napoleon to nie tylko Paryż.

Jeżeli szczególnie interesuje Was ta postać, to zapraszamy na ciąg dalszy do Fontainebleau, gdzie Napoleon abdykował i gdzie można zobaczyć jego osobistą kosmetyczkę czy do Malmaison, gdzie przeżył szczęśliwe chwile w ramionach Józefiny. Jeżeli chcecie zorganizować wycieczkę do Francji śladami Napoleona, to proponujemy zacząć w rodzinnym mieście Napoleona, korsykańskim Ajaccio i pojechać do Prowansji i Nicei, gdzie rozpoczęło się słynnych 100 dni Napoleona jego spektakularny powrót z Elby.  

 

Główne punkty na naszym szlaku

  • Szkoła Kadetów
  • Łuk Triumfalny
  • Plac Vendôme
  • Luwr
  • Fontanna Zwycięstwa
  • Pałac Inwalidów – grób Napoleona

 

Paryż śladami Napoleona w naszym obiektywie:
Grand Tour
Grand Tour
Grand Tour
Grand Tour
Grand Tour

« powrót
          
PLANER
PODRÓŻY  ...